lesní školaakce lesní školyvýukové programyprosba lesakontakty a rezervace

 

Dne 21.5.2011 od 9,00 hod (sobota) je plánováno uskutečnění akce Den v lese.

Více informací se včas dozvíte.


Z minulých let

Dne 16.5.2009, byla to sobota, se uskutečnila již tradiční akce nazvaná Den v lese připravena v rámci Týdne lesů. Akci pořádala společnost Ostravské městské lesy a zeleň, s. r. o. ve spolupráci s Českou lesnickou společností a dalšími firmami.

 

 

Den v lese se více než vydařil! Na akci dorazilo přes 500 návštěvníku, z čehož převážnou část tvořily děti, jakožto soutěžící. Den v lese nebyl pořádán poprvé a proto mnoho zúčastněných již vědělo, co je čeká a tak i letos k nám dorazili. Někteří si vzali s sebou i své pejsky, což nikomu nevadilo, veškeré soutěže a stanoviště byly pod širým nebem, případně pod stromy.


V lese pro všechny zájemce o soutěžení byla připravena dobrodružná stezka s pohádkovými bytostmi, o kterou se ve spolupráci postarali studenti Střední průmyslové školy chemické a Gymnázium, Soutěžilo se o spoustu odměn. Avšak nejdůležitější byl zážitek z celé akce a výraz spokojenosti ve tvářích dětí tomu odpovídal. V areálu městských lesů mohli návštěvníci spatřit zručné dřevorubce, kteří vyřezávali motorovými pilami židličky a stolečky pro nejmenší návštěvníky. Mnoho židliček si děti odnesli domů. Pohádkové bytosti na stanovištích byly pro děti příjemným zážitkem. Návštěva Lesní školy, kde děti plnily další úkoly a mohly si prohlédnout expozici vycpaných zvířat, také nezůstala bez odezvy a všem se vycpaná zvířata líbila. 

 

 

            

 

                                                               DEN V LESE